Toto je nová verze webových stránek Satja Sáí mezinárodní organizace České republiky.
Pokud hledáte starý obsah, který jsme ještě nepřesunuli, můžete použít tento odkaz na starou verzi webových stránek.

"V tento den Vánoc, kdy slavíme narození Krista, rozhodněte se vést své životy ve službě slabým, bezmocným, nešťastným a zoufalým. Rozvíjejte toleranci a trpělivost, dobročinnost a velkodušnost. Važte si ideálů, které přinesl Ježíš a praktikujte je ve vašem každodenním životě."

Satja Sáí Bába promlouvá, svazek 11. kap. 54. 

 

Téma

Tento rok bylo tématem oslavy Vánoc "Žít v lásce" - připomínka lásky, kterou máme rozvíjet a sdílet s celým světem.

Oslava narození Ježíše

Satja Sáí Bába povzbuzoval všechny k oslavě narození Ježíše, ukazujíce že velcí učitelé náleží celému lidstvu. Vedl k tomu, že nejlepší oslavou Jeho narozenin, je věrnost Jeho učení, být loajální zásadám, praktikovat disciplínu a zakusit tak vědomí božství, které usiloval probudit. 

Každý rok v ášramu Prašánti Nilajam, Satja Sáí Bába, promluvil u příležitosti Vánoc, vzdávajíce poctu životu a lásce Ježíše a naléhal na všechny, aby zakusili jednotu a sílu lásky. 

Sáí Bába i Ježíš učili, že je možné dosáhnout Boha skrze lásku. Vánoce jsou časem, kdy se můžeme ponořit do tohoto učení a poděkovat za život a požehnání božského učení, které přišlo skrze Ježíše. 

Oslava 2020

Oslava Vánoc 2020 nemohla proběhnout z důvodu pandemie COVID - 19 v ášramu Prašánti Nilajam. Proběhla tedy dvakrát online a to 25. prosince  2020, na její záznam se můžete podívat kliknutím na níže uvedené odkazy.

https://www.youtube.com/watch?v=PLUsoa6Y3tE&feature=emb_logo 

https://www.youtube.com/watch?v=1M-iafT63Wg&feature=emb_logo