Toto je nová verze webových stránek Satja Sáí mezinárodní organizace České republiky.
Pokud hledáte starý obsah, který jsme ještě nepřesunuli, můžete použít tento odkaz na starou verzi webových stránek.

První červnový víkend jsme se sešli v Domě ochránců přírody v Praze, abychom společně strávili víkend v duchovní atmosféře, vzájemně se setkali a načerpali inspiraci pro naši duchovní cestu. Pozvání na setkání přijali zahraniční hosté Gerhard a Heidemarie, němečtí Sáí oddaní a Manfred, koordinátor regionu 71 Satja Sáí mezinárodní organizace, do kterého patří i Česká republika. 

Vedle tradičního zpívání bhadžanů se s námi naši hosté podělili o své zážitky se Satja Sáí Bábou. Velice zajímavé bylo vyprávění o několika cestách do Indie, o zážitcích z ášramu či interview (rozhovor oddaných se Satja Sáí Bábou, obvykle ve zvláštní tzv. interview místnosti v mandiru v Prašánti Nilajam), kterých měli možnost se účastnit. Vyprávění prokládali německými i jinými duchovními písněmi. 

Po obědě jsme si zavzpomínali na začátky Satja Sáí organizace v České republice, protože na rok 2018 připadá 20. výročí oficiálního založení pražské Satja Sáí skupiny. K připomenutí tohoto výročí si připravili Lída s Michaelem prezentaci „Dvacet požehnaných let se Svámím“ s fotkami z různých akcí, které se uskutečnily. Lída pro nás při této příležitosti připravila výtečný raw dort.

Manfred s námi ve své promluvě na téma „Věř svému srdci“ sdílel své postřehy o tom, jak rozpoznat hlas svého srdce a najít sílu ho následovat. Po společné večeři jsme si zazpívali u ohně české, německé a anglické písně a vychutnali si nádherný letní večer v malé klidné oáze uprostřed rušné Prahy.

V neděli jsme se ještě znovu nechali inspirovat povídáním našich hostů, vyslechli si novinky z mezinárodní Satja Sáí organizace, dozvěděli se něco více o plánované evropské poutní cestě do Prašánti Nilajam a zazpívali si společně bhadžany, po závěrečném požehnání si ještě dali společný oběd, uklidili a rozešli se do svých domovů.

Byl to krásný víkend a já jsem si opět uvědomila, jak jsem ráda, že mám možnost být součástí Sáí aktivit u nás a že jsou významnou součástí mého života, neboť mě vždy povzbudí a pomohou pokračovat na mé duchovní cestě. Těším se na další podobná setkání.

Eliška